សមាជិកក្រុមហ៊ុន Meta ២២រូបនៅតែជាប់ក្នុងបញ្ជីមិនស្វាគមន៍ទោះបី Facebook មិនពិន័យចំពោះ Facebook ផេករបស់ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ក្ដី
ភ្នំពេញ៖ ក្រសួងប្រៃសនីយ៍និងទូរគមនាគមន៍នៅតែប្រកាសមិនស្វាគមន៍ចំពោះបុគ្គលទាំង ២២រូប ជាសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាភិបាលត្រួតពិនិត្យនៃក្រុមហ៊ុន Meta Platforms Inc. បើទោះបីក្រុមហ៊ុន Meta Platform Inc. បានសម្រេចមិនដាក់ពិន័យចំពោះ Facebook ផ្លូវការរបស់សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ក្ដី។
ការមិនស្វាគមន៍បុគ្គលទាំងនេះដោយក្រសួងប្រៃសណីយ៍បញ្ជាក់ថា បានផ្ដល់អនុសាសន៍ដ៏អាក្រក់មានចរិតនយោបាយ និងជ្រៀតជ្រែកកិច្ចការផ្ទៃក្នុងរបស់កម្ពុជា។
គួរឲ្យដឹងផងដែរថា ក្រុមហ៊ុន Meta Platform Inc. បានសម្រេចមិនដាក់ពិន័យចំពោះ Facebook ផេកផ្លូវការរបស់សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន តាមការស្នើរបស់សមាជិកក្រុមប្រឹក្សាត្រួតពិនិត្យនោះទេ។ នេះបើតាមការឲ្យដឹងពីក្រសួងប្រៃសនីយ៍ និងទូរគមនាគមន៍នៅថ្ងៃទី២៩ ខែសីហានេះ។
ជាមួយនឹងដំណឹងនេះក្រសួងបានអនុញ្ញាតឲ្យតំណាងក្រុមហ៊ុន Facebook អាចបន្តបំពេញការងារនៅកម្ពុជាឡើងវិញដោយថាការសម្រេចមិនដាក់ពិន័យលើហ្វេសបុកផេកសម្ដេចតេជោនេះ គឺបញ្ជាក់អំពីសុចរិតភាពនៃការផ្សព្វផ្សាយមាតិកាព័ត៌មានលើគណនី Facebook ផ្លូវការរបស់សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន៕